Predstave za mališane iz JPU "Dragan Kovačević"

U ponedjeljak, 27. maja 2024. godine, su na Filozofskom fakultetu studentkinje prve godine master studija, studijskog programa za Predškolsko vaspitanje i obrazovanje, premijerno izvele tri predstave za djecu koja pohadjaju trosatni program u VJ "Kosovka djevojka".

Kroz sadržaje predstava: „Čuvari zelenog kraljevstva", „Čarobno drugarstvo" i „Drug se u nevolji poznaje", najmladji su dobili vrijedne poruke o važnosti i ljepoti drugarstva, istrajnosti u ispunjenju ciljeva, zaštiti životne sredine itd. Scenografija, scenariji, kostimi i materijali su osmišljeni od strane studentkinja, uz podršku prof. dr Veselina Mićanovića i saradnice Marije Raičević u okviru predmeta Stručno-pedagoška praksa. Sva djeca su pored aktivnog učenja kroz dramske sadržaje, dobila prigodne poklone, a studentkinje još jednu prilku da unaprijede svoje praktične vještine za budući vaspitno-obrazovni rad sa najmlađima.