Predstavljanje agencije "NorMonte d.o.o."

Kako je i najavljeno, u četvrtak, 19. maja 2022. godine sa početkom u 11:30 na Pomorskom fakultetu Kotor, predstavljena je agencija za posredovanje u zapošljavanju pomoraca “NorMonte d.o.o”. Predavanje je organizovano neposredno na Fakultetu za prisutne studente, te i online, za studente koji su učestvovali preko zum aplikacije.

Prisutnima se na početku obratila prof. dr Tatijana Dlabač, prodekanica za razvoj i inovacije, i u uvodnom izlaganju predstavila kapetana Janka Milutina, vlasnika agencije “NorMonte d.o.o”. Kapetan Janko Milutin je predstavio studentima “NorMonte” agenciju za posredovanje pri ukrcaju pomoraca i upoznao ih sa ulogom i statusom agencija u Crnoj Gori u procesu posredovanja pri zapošljavanju pomoraca CG - MLC 2006. Pomorski fakultet Kotor već dugi niz godina sarađuje sa gospodinom Milutinom koji se uvijek trudio da naši studenti dobiju vrijedne  informacije kada je u pitanju trasiranje njihovog puta od sticanja diplome, preko prvog ukrcaja i boravka na brodu, iz ugla prava i obaveza sa kojima se savremeni pomorac susreće.