Gostovanje dr Viere Rassu Nagy sa Katoličkog univerziteta u Ružomberoku na SP za italijanski jezik i književnost

U okviru Erasmus Plus programa akademske mobilnosti, dr Viera Rassu Nagy, profesorica na katedri za italijanistiku slovačkog Katoličkog univerziteta u Ružomberoku, održala je na Studijskom programu za italijanski jezik i književnost predavanje iz oblasti metodike nastave. U fokusu predavanja bile su mentalne i konceptualne mape, odnosno raznovrsne mogućnosti njihove primjene u nastavnom procesu i značaja koji upotreba ovih kreativnih tehnika ima u cjeloživotnom učenju kao jednom od strateških ciljeva savremenog obrazovanja.

Studenti su aktivno učestovali u diskusiji na ove za njih vrlo korisne teme, dijeleći sa profesoricom uporedna iskustva, kao i rezultate brojnih aktivnosti koje su na ovom SP realizovane na časovima metodike nastave. Na obostrano zadovoljstvo, na samom kraju predavanja bilo je riječi i o mogućnostima razmjene koje će sa ovim cijenjenim univerzitetom imati priliku da iskoriste kako naši studenti, tako i akademsko osoblje Filološkog fakulteta.