Čitanje u obrazovnoj vertikali - unaprijediti nastavu čitanja

U okviru Projekta Čitanje u obrazovnoj  vertikali 22. novembra 2023. realizovana je jedna od tribina posvećena čitanju u osnovnoj školi. O mostovima kao izvorištu Andrićeve poetike izlagala je doc. dr Olga Vojičić Komatina, o projekt metodi u nastavi književnosti mr Vera Mićunović, dok je o pripovijetkama Laze Lazarevića govorila studentkinja Sara Šćepanović. Uvodnu riječ o događaju i onome što slijedi dala je prof. dr Dušanka Popović. Nakon izlaganja, uslijedio je inspirativan razgovor o čitanju i nastavi čitanja na časovima maternjeg jezika u koji su se uključili svi učesnici - profesori iz osnovnih i srednjih škola, profesori Filološkog fakukteta i studenti. Očekujemo da rezultati ovog projekta doprinesu sistemskom unaprijeđenju nastave čitanja u obrazovnoj vertikali.