Vještačka inteligencija i akademsko pisanje

U ponedjeljak, 30. oktobra 2023. godine, održano je predavanje pod nazivom "Vještačka inteligencija i akademsko pisanje" u okviru predmeta Akademsko pisanje na engleskom jeziku na Studijskom programu za engleski jezik i književnost. Predavanje je održao profesor Kolin Bjork sa Univerziteta Massey u Novom Zelandu, koji trenutno predaje na Univerzitetu u Ljubljani kao Fulbrajtov stipendista.

Tokom predavanja, razmatrana je tehnologija koja stoji iza vještačke inteligencije, istaknute su prednosti i moguće opasnosti u korišćenju vještačke inteligencije u akademskom pisanju, kao i aktuelni stavovi nekih od najuticajnijih naučnih časopisa i izdavača širom svijeta u vezi sa primjenom vještačke inteligencije u akademskom pisanju.

Osim studenata master studija sa Studijskog programa za engleski jezik i književnost, predavanju su prisustvovali i studenti sa Studijskog programa za njemački jezik i književnost.