Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Biografija

Ivan Jovančević je rođen 11. decembra 1995. godine u Beranama. Nakon završetka Gimnazije "Panto Mališić".

2014. godine se upisao na Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore. U redovnom roku je završio osnovne, a zatim i specijalističke studije. Za postignute rezultate u toku studiranja nagrađivan je godišnjim studentskim nagradama Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje za najboljeg studenta u studijskoj godini.

Po završetku specijalističkih studija obavio je pripravnički staž u Gimnaziji "Panto Mališić", položio stručni ispit i stekao Licencu za rad u vaspitno-obrazovnim ustanovama.

Posjeduje radno iskustvo u spasilaštvu na vodi i obavljanju instruktorsko-trenerske djelatnosti. Na master studije se upisao 2020. godine.