OTVORENE PRIJAVE ZA ABC DEEP TECH START-UP PROGRAM PODRŠKE - EIT HEI ABCD projekat!

Univerzitet Crne Gore je jedan od partnera međunarodnog ABC DEEP TECH START-UP PROGRAMA (EIT HEI ABCD projekat)!

EIT HEI projekat „Alliance of Boundari Crossing for Deep Tech – ABCD projekat“, je međunarodna inicijativa koja teži da postane pokretač promjena u kreiranju talenata u oblasti duboke tehnologije i da postane glavno čvorište za preduzetništvo na Zapadnom Balkanu. Projekat podržavaju visokoškolske ustanove/univerziteta sa Zapadnog Balkana, u saradnji sa Evropskim institutom za inovacije i tehnologiju.

Članovi ABCD konzorcijuma su renomirani univerziteti i poznati inovacioni centri sa Zapadnog Balkana i šire:

• Metropoliten Univerzitet, Budimpešta
  • Metropoliten Univerzitet Srbije
  • Univerzitet u Sarajevu
  • Politehnički Univerzitet u Tirani
  • Univerzitet Crne Gore
  • UN HABITAT BøthOfUs
  • Inovacioni centar Kosovo
  • Institut Verlab
  • Univerzitet American College Skoplje
  • Poslovni akcelerator UKIM
  • EPICENTAR – Centar za obrazovanje, preduzetništvo i inovacije
  • DisruptiveHub

Do 2030. godine, projekat ima za cilj jačanje upravljanja projektom, promovisanje izgradnje kapaciteta, pružanje servisa inkubatora, uspostavljanje jakih partnerstava sa lokalnim inovacionim ekosistemom i promovisanje postignuća i aktivnosti projekta.

FOUNDERS ABC DEEP TECH START-UP PROGRAM se realizuje kroz saradnju univerziteta, poslovne/biznis zajednice i startap ekosistema, sa ciljem unapređenja znanja, podsticanja preduzetničkog mentaliteta i uvezivanje svih relevantnih učesnika.

Program podrške startup-ovima će trajati 10 nedjelja, i obuhvatiće 20 tema u okviru 8 modula, koje će prezentovati predavači – profesori, stručnjaci iz industrije, iskusni preduzetnici i drugi učesnici inovacionog ekosistema. Tokom programa, startapovi će takođe imati priliku da saznaju više o raspoloživim fondovima za deep tech na evropskom nivou i rade 1:1 sa mentorima.

Program se završava predstavljanjem napretka i poslovnog potencijala startap-a.

PROGRAM - 10 nedjelja, 20 tema u okviru 8 modula:

• Modul 1 (1. nedjelja) – Deeptech start-up putovanje: šta očekivati, sa kim sarađivati i kada pristupiti finansiranju – Finansiranje putovanja počevši od ideje do komercijalizacije i mogućnosti javnog finansiranja iz EU za Deep Tech
  • Modul 2 (nedjelja 2) – Uklapanje problema-rješenja – Novo rješenje i predlog jedinstvene vrijednosti
  • Modul 3 (3. nedjelja) – Tržište – Tema Ciljano tržište, veličina i trendovi
  • Modul 4 (4. nedjelja) – Izlazak na tržište – Tema Razvoj proizvoda, Vreme do tržišta i KPI
  • Cene i prodaja i Predstavljanje sredstava EU za duboku tehnologiju #2
  • Modul 4 (5. nedjelja) – Izlazak na tržište – Marketing i distribucija, prava intelektualne svojine i predstavljanje sredstava EU za duboke tehnologije #3
  • Modul 5 (6. nedjelja) – Uticaj i održivost – Inovacije zasnovane na vrijednosti, stvaranje i mjerenje uticaja
  • Modul 6 (7. nedjelja) – Finansije – razvoj mape puta za finansiranje – Tema Finansijsko planiranje (troškovi i prihodi), razvoj mape finansiranja i predstavljanje sredstava EU za duboku tehnologiju #5
  • Modul 7 (8. nedjelja) – Predstavljanje/Pitch – Struktura prezentacije teme, predstavljanje EIT inicijative za duboke tehnološke talente (EIT sirovine)
  • Modul 8 (9. nedjelja) – Partnerstva – Partneri, upravljanje timom (kreiranje, razvoj, komunikacija, sukobi, itd.)
  • Nedjelja 10Demo dan

Prijave traju do 18. septembra 2023. Sam program se realizuje u periodu od 25. septembra do 30. novembra 2023. godine.

Saznajte više o samom PROGRAMU i PRIJAVITE SE OVDJE!

Više o projektu ABCD pronađite ovdje!

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/abcd-project-deeptech/

FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100095180671759