Prodekan za međunaradnu saradnju održao je pozivno predavanje na „28th International Conference “Young Sports Science of Ukraine“

Cilj "28th International Conference "Young Sports Science of Ukraine“ koja se danas i sjutra (16-17 April) održava na engleskom kao radnom jeziku u Lavovu (Ukrajina), je da javnosti pruži uvid u najnovija naučna dostignuća iz oblasti sportskih nauka.

Među predavačima po pozivu se našao i prodekan za međunarodnu saradnju Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore doc. dr Bojan Mašanović, koji je, predavao na temu "The Montenegrin 2022 National Report on Gender-Based Equality in Sport and Women’s Presence in Sport and Sports Leadership Structures: A Content Analysis" i koji je počasni član organizacionog odbora ove konferencije.

Cjelokupan naučni program konferencije nalazi se u prilogu.