Prijemni ispit za upis kandidata u prvu godinu studija

Obavezan uslov za upis na Arhitektonski fakultet Univerziteta Crne Gore je položen Prijemni ispit.

ISPIT SE SASTOJI SE IZ:

1. dio: Test provjere opštih znanja iz različitih oblasti kulture relevantnih za studije arhitekture
2. dio: Test provjere razumijevanja prostornih odnosa i prostorne logike

Svaki od testova sadrži po 10 pitanja/zadataka.
Testovi se ocjenjuju pojedinačno. Konačna ocjena na ispitu je srednja vrijednost ocjena oba testa.Negativna ocjena je eliminatorna iz kvalifikacionog postupka.

Ispit se polaže u kontinuitetu u jednom danu i  traje 4 ( četiri ) sata.

U prilogu je Pravilnik  o bližim uslovima, kriterijumima i postupku upisa  u prvu godinu osnovnih studija Univerziteta Grne Gore.

U studijsku 2020/21. godinu kandidati se mogu upisati na Integrisani petogodišnji studijski program Arhitektura (Arhitektura 5+0), a nakon završetka istog stiču diplomu Master arhitekture, sa osvojenih 300ECTS kredita.

Dodatne informacije možete dobiti na sljedeće adrese:

doc.dr Svetlana K. Perović, prodekanka za nastavu

e-mail: svetlana.perovic@ucg.ac.me