Institut Konfucije pomaže Kini u borbi protiv korona virusa

ImageInstitut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore je, povodom širenja epidemije koja je zahvatila kineski grad Vuhan, sakupio 6.000 zaštitnih maski i 2. februara iste poslao u Kinu.

Početkom Nove 2020. godine, iznenadna epidemija poznatija kao korona virus, privukla je pažnju cijelom svijetu. Početkom nastave u Crnoj Gori, profesori i studenti Instituta Konfucije, posvetili su veliku pažnju pronalaženju načina da pomognu ljudima u ugroženoj zemlji.

Znajući trenutnu nestašicu sanitetskog materijala u Kini, Institut Konfucije je odmah uputio poziv svim nastavnicima i studentima koji pripadaju Institutu da kupuju maske u različitim djelovima zemlje, bolnicama i apotekama, a prikupljene maske poslali su u Kinu.

Treća serija maski trenutno se pravi u fabrikama i biće poslata u Kinu za manje od nedjelju dana.

Trudom ujedinjenog kineskog naroda i uz pomoć inostranih zemalja, vjerujemo da će Kina uskoro pobijediti katastrofu.