Tribina: Doktorske studije – zaloga za budućnost zajednice

Centar za doktorske studije Univerziteta Crne Gore organizuje, u sklopu obilježavanja jubileja 50 godina Univerziteta Crne Gore, tribinu „Doktorske studije – zaloga za budućnost zajednice“. Tribina će biti organizovana u utorak, 25. juna 2024. godine, u Plavoj sali Rektorata sa početkom u 12 časova.

Učestvuju prof. dr Boris Vukićević, rukovodilac Centra za doktorske studije Univerziteta Crne Gore, prof. dr Mirjana Nikolić, rektorka Univerziteta umetnosti u Beogradu, prof. dr Melita Kovačević, redovna profesorica Sveučilišta u Zagrebu i prof. dr Biljana Šćepanović, vanredna profesorica Univerziteta Crne Gore.

Tribina će obuhvatiti, između ostalih, i sljedeće teme:

-                      Doktorske studije na Univerzitetu Crne Gore juče, danas, sjutra

-                      Je li zrelo za umjetnički doktorat na UCG?

-                      Obrazujemo li kadar za druge

-                      Studije po mjeri zajednice ili Status Quo

-                      Interdisciplinarnost, multidisciplinarnost i transdisciplinarnost doktorskih studija

-                      Hiperprodukcija, cijene studija i konkurentnost