Konkurs za upis na specijalističke studije

Univerzitet Crne Gore (UCG) raspisao je konkurs za upis na postdiplomske specijalističke studije za studijsku 2024/25. godinu, objavljen u dnevnim novinama koje izlaze u Crnoj Gori i na sajtu UCG (u prilogu ove vijesti).

Strani državljani imaju pravo upisa pod istim uslovima kao i crnogorski državljani. Upis se vrši na osnovu prosječne ocjene sa osnovnih studija, nakon rangiranja kandidata. U slučaju iste prosječne ocjene, kandidati imaju pravo upisa pod jednakim uslovima.

Prijave na konkurs podnose se studentskim službama organizacionih jedinica Univerziteta Crne Gore 23. septembra 2024. godine. Uz prijavu je potrebno dostaviti diplomu ili uvjerenje o završenim osnovnim studijama, kao i dokaz o aktivnom znanju jednog svjetskog jezika (sertifikat ili uvjerenje o položenim ispitima na osnovnim studijama).

Upis kandidata završava se 30. septembra 2024. godine.

Više informacija dostupno je u tekstu konkursa.