New announcement - 23.01.2024 08:39

U okviru „Western Balkan Fond MOVE“ grant šeme za regionalne projekte, odobren je individualni projekat ko-direktoru Balkanskog instituta za nauku i inovacije, prof. dr Stevu Popoviću po nazivom The 2023 National Report on Physical Exercise and Performance in Esports Players for Serbia: Content Analysis koji se izvodi na Univerzitetu u Novom Sadu. Tokom prve predviđene projektne aktivnosti je ustanovljena nova metodologija za praćenje fizičkih aktivnosti/vježbi i performansi igrača elektronskog sporta a novi protokol je obuhvatio 29 indikatora, dvadeset koji opisuju karakteristike države i devet indikatora za procjenu projektnog problema i predstavljaće kamen temeljac za sistem praćenja projektnog problema u državama Zapadnog Balkana ali i šire.

Prezentacija protokola koji su pripremili prof. dr Stevo Popović i, njegov domaćin na Univerzitetu u Novom Sadu, prof. dr Radenko Matić se nalazi u prilogu.

Files