U okviru COST programa realizovana mobilnost profesora sa Univerziteta u Novom Sadu

U okviru <span class="CyrLatIgnore">COST</span> programa realizovana mobilnost profesora sa Univerziteta u Novom Sadu

U okviru COST programa, odnosno COST akcije CA20115„European Network on International Student Mobility: Connecting Research and Practice (ENIS)“, realizovana je studijska posjeta prof. dr Radenka Matića sa Univerziteta u Novom Sadu, tokom koje je boravio na Univerzitetu Crne Gore i sproveo predviđene aktivnosti, po pozivu Balkanskog instituta za nauku i inovacije. Naime, tokom svog jednonedjeljnog boravka, od 16. do 23. septembra 2023. godine, profesor Matić je realizovao zajedničke aktivnosti koje su bile predviđene u okviru odobrenog STSM-a (Sort-Term Scientific Mission) od strane ispred navedene COST akcije, te ispitivao vezu nauke i prakse tokom međunarodne mobilnosti studenata u oblasti sportskih nauka.