Završna konferencija Evropske komisije i Erasmus+ pilot projekata: “Nacrt za evropsku diplomu”

Erasmus+ pilot projekti i Evropska komisija zajednički organizuju završnu konferenciju na kojoj će biti predstavljeni rezultati prvih Erasmus+ pilot projekata koji su predvodili pionirske napore u besprekornoj realizaciji programa zajedničkih diploma i uspostavljanju mogućeg evropskog pravnog statusa za alijanse visokoškolskih ustanova. Njihov rad bio je osnova rada Komisije na Nacrtu za evropsku diplomu, koji je predstavljen 27. marta.

Na događaju će, osim predstavnika pionirskih Erasmus+ pilot projekata, biti i predstavnici država članica, šireg sektora visokog obrazovanja i Evropske komisije, koji će podijeliti svoje uvide i iskustva u oživljavanju ovih inicijativa. Konferencija je prilika za nacionalne i evropske kreatore politike, za rektore, akademsko i administrativno osoblje visokoškolskih ustanova, studente i predstavnike šireg sektora visokog obrazovanja i poslovnog sektora da se uključe u razgovore o neophodnim koracima kako bi se omogućilo ostvarivanje evropske diplome.

Onlajn događaj je zakazan za 29. april u 9:00h, a potrebno je da se registrujete do srijede, 24. aprila 2024. godine.

Kompletan program možete pronaći ovdje.