Obavještenje o konkursu za mobilnost studenata na Univerzitet u Nikoziji (Kipar)

Po osnovu institucionalnog sporazuma za kreditnu mobilnost sklopljenog u okviru Erasmus + programa, Univerzitet Crne Gore raspisuje konkurs za razmjenu u zimskom semestru akademske 2023/24 za Univerzitet u Nikoziji, Kipar.

Na konkurs se mogu javiti studenti OSNOVNIH studija, a konkursom su predviđene DVIJE finansirane mobilnosti u trajanju od 5 mjesecI.

Za prijavu je potrebno podnijeti sljedeća dokumenta:

• Uvjerenje o prosječnoj ocjeni i prevod uvjerenja na engleski jezik
  • Kopija posljednje diplome (ukoliko je ima)
  • Potvrdu o studiranju i prevod potvrde na engleski jezik
  • Dokaz o znanju engleskog jezika/jezika nastave (najmanje B2 nivo)
  • CV u Europass formatu
  • Motivaciono pismo na engleskom jeziku/jeziku nastave
  • Predlog Ugovora o učenju (sa prodekanom u čijoj je nadležnosti međunarodna saradnja sastaviti listu predmeta koji će se slušati na univerzitetu domaćinu; Ugovor je sklon izmjenama, ali u fazi prijave je potrebno napraviti inicijalni predlog)
  • Dokumentovane vannastavne aktivnosti (ukoliko ih ima): međunarodni studentski skupovi, aktivnosti studentskih organizacija, stručna usavršavanja, pohađanje ljetnjih škola, volontiranje.
  • Skenirana kopija prve stranice pasoša
  • Izjava o dosadašnjem učešću u programima mobilnosti (da li je student učestvovao, koliko puta u toku trenutnog nivoa studija i u kojim programima)
  • Ukoliko je je kandidat student sa invaliditetom, dostaviti potvrdu ili naglasiti prodekanu
  • Popunjen online prijavni formular - https://forms.gle/5zguW7TAqNYZz4387

U fazi prijave prevod dokumentacije na engleski jezik ne mora biti ovjeren od strane sudskog tumača.

Studentima se preporučuje da posjete veb-sajt univerziteta, kako bi već u fazi prijave napravili izbor predmeta koje će slušati i polagati na stranom univerzitetu, i koji će im biti priznati po povratku na matični fakultet.

Studenti  mogu da biraju predmete koji odgovaraju njihovom nivou studija. Svi predmeti, koji u okviru akademske ponude Univerzitetu u Nikoziji su označeni ciframa sa 5, 6 ili više (na primjer MIREL-500), su premdeti na nivou master studija.
Minimalni broj prijavljenih ECTS kredita koji studenti mogu izabrati je 15, a maksimalni 30 ECTS po semestru.

Krajnji rok za prijavu na konkurs je 26. april.

Više informacija o konkursu možete da pronađete na sledećem linku.