Fakultet za turizam i hotelijerstvo

Biografija - Perović Đurđica

Rođena u Bačkoj Topoli. Osnovnu i srednju školu završila  u Podgorici. Nosilac je  diplome „Luča“.

Diplomirala  na Prirodno-matematičkom fakultetu u Novom Sadu i stekla zvanje diplomirani geograf-turizmolog.

Magistarsku tezu:”Komparativne prednosti etnosocijalnih i drugih vrijednosti kulturnog nasljeđa paštrovske oblasti u funkciji uspješnijeg marketing turističkog nastupa”, odbranila na Univerzitetu u Novom Sadu, 2004. godine i dobila naučni stepen magistar nauka iz oblasti turizma.

Doktorsku disertacija „Stanje i pravci razvoja turizma crnogorskog primorja u funkciji uspješnog tržišnog nastupa“, odbranila 2008.godine, na Prirodno-matematičkom fakultetu, Univerziteta u Novom Sadu i stekla naučni stepen doktor nauka u oblasti turizma.

Na Univerzitetu Crne Gore zaposlena  od  2004. godine.

2020 – tekući period -  Dekan Fakulteta za turizam i hotelijerstvo

2020 – tekući period – član Senata

2017 – 2020 - Prorektor za nastavu UCG

2017- 2020 – Menadžer akademskog integriteta UCG

2013 - 2017 - Dekan Fakulteta za turizam i hotelijerstvo

2013 - 2017 - član Senata UCG

2009 – 2013 - Prodekan za nastavu

2009 – 2013 - član strukovnog Vijeća za društvene nauke UCG

2007 – 2009 - rukovodilac Studijskog programa Turizam

2000-2004 – profesor turističke grupe predmeta - JU Srednja mješovita škola “Danilo Kiš” u Budvi.

Kao ekspert za oblast turizma, bila je koordinator i clan brojnih medjunarodnih i nacionalnih  projekata iz ove oblasti implementiranih od strane UNWTO, USAID, Ministarstva turizma Crne Gore, NTO, GTZ, WUS Austria, kao i clan tima koji realizuje Erasmus + projekat izgradnje kapaciteta CULTURWB. Bila je I član tima HERIC projekta, pod nazivom Valorising Montenegrin Katuns through sustainable development of agriculture and tourism - KATUN-2015-2017. kao i bilateralnih projekata sa Kinom, Slovenijom, Srbijom, Austrijom i Hrvatskom. Funkciju  predsjednika sektorske Komisije za turizam, trgovinu i ugostiteljstvo obavljala je u dva mandata.  Akademski  se usavršavala  na Univerzitetima u Triru (Njemacka), Bambergu (Njemačka), a kao gostujuci predavac boravila je na Univerzitetu u Varni, MESI Univerzitetu u Moskvi,  Ruskom Novom Univerzitetu u Moskvi, Univerzitetu Azurna obala.

Član je organizacionih odbora više medjunarodnih konferencija, kao i Upravnog odbora UniAdrion mreže univerziteta i istraživačkih centara Jadransko-jonske regije. Ucestvovala  u više od 40 medjunarodnih naucnih simpozijuma, konferencija i kongresa iz oblasti turizma, kulturnog nasljeđa, održivog razvoja i zivotne sredine.

Dosadašnji naučno-istraživački rad rezultirao je objavljivanjem radova u međunarodnim časopisima i na međunarodnim i domaćim naučnim konferencijama.

Služi se  sljedećim jezicima:

1. Engleski: bilingualan
  2. Italijanski: operativni nivo

Izabrana  u akademska zvanja docent i vanredni profesor, za oblasti Turizam i Turistička geografija,  na predmetima: Osnovi turizma, Turistička geografija, Turističke regije, Turizam i kulturni resursi.  Angazovana u nastavi na osnovnim, specijalističkim,  magistarskim i doktorskim studijama, na predmetima : Kulturni turizam, Upravljanje turističkim atrakcijama,  Geoturizam, Primorski i planinski turizam, Geoprostorne osnove turizma, Turistička valorizacija, Kulturni turizam, kao i na multidisciplinarnim magistarskim studijama na Biotehničkom, Pomorskom  i Mašinskom fakutetu, na  predmetima Ruralni turizam, Turistička valorizacija i Održivi razvoj i životna sredina.

Članstvo i učešće u naučnim i stručnim organizacijama:

*Predstavnik UCG u Savjetu za praćenje turističkog razvoja i pripremu i praćenje turističkih sezona (od 2014)

*Član skupštine NTO CG

*Podpredsjednik upravnog odbora UniAdrion mreže univerziteta i istraživačkih centara Jadransko-jonske regije

*ERASMUS CBHE projekti:

- Sustainable university – enterprise cooperation for improving graduate employability SUCCESS (2020-2022),

- Strengthening capacities for the implementation of dual education in Montenegro higher education DUALMON (2020-2022),

- Improving the process of education through the development of e-learning multimedia platform and smart classrooms SMARTEL (2021-2023)

*HERIC Projekat: Valorising Montenegrin Katuns through sustainable development of agriculture and tourism - KATUN-2015-2017.

*Erasmus mobilnost Univerzitet Varna, Bugarska

*Član naučnog odbora: Conference on Sustainable development of mountain areas: Experiences, challenges and perspectives, Zabljak, Crna Gora, Septembar, 2016

*Recezent naučnog časopisa: International Scientific Journal Tourism

*Podpredsjednik naučnog odbora: Enterprise Research Innovation Conference-Entrenova, Septembar 2016, Rovinj, Croatia