Posjeta prof. dr Izeta Šabotića Istorijskom institutu

Prof. dr Izet Šabotić sa Filozofskog fakulteta u Tuzli, upriličio je posjetu Istorijskom institutu UCG i tom prilikom uručio poklon u vidu više knjiga i časopisa. Od avgusta 1994. godine radio je u JU Arhiv Tuzlanskog kantona, a od 2002. do 2014. godine obavljao dužnost direktora Arhiva Tuzlanskog kantona. Na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Tuzli angažovan  je na više predmeta na užoj naučnoj oblasti „Novi vijek” i „Arhivistika”. Autor je i koautor 12 knjiga i 6 udžbenika, te više od  320  naučnih i stručnih radova iz oblasti istorije i arhivistike, objavljenih u više domaćiih i stranih referentnih časopisa. Urednik i recezent je više od 80 knjiga iz oblasti historije i arhivistike. Trenutno je izvršni direktor Centra za istraživanje moderne i savremene historije Tuzla, te urednik referentnog naučnog časopisa Historijski pogledi indeksiranog u Scopus.