Profesori i studenti SP za francuski jezik i književnost na Međunarodnom sajmu knjiga

Francuska je počasna gošća ovogodišnjeg Međunarodnog podgoričkog sajma knjiga i obrazovanja. Na poziv Ambasade Francuske u Crnoj Gori, profesori i studenti SP Francuski jezik i književnost su učestvovali u brojnim promotivnim i edukativnim programima Sajma. Prof.dr Dragan Bogojević i profesor Antoni Godijer su razgovarali sa piscem Veliborom Čolićem 11.maja, a Paskal Delpeš, prevoditeljka Danila Kiša, Mirka Kovača i Iva Andrića na francuski je održala prevodilačku radionicu za studente i saradnike 14.maja.  Prof.dr Jasmina Tatar Anđelić je zajedno sa Paskal Delpeš izlagala na konferenciji "Prevodilac kao most među kulturama" održanoj 15.maja. Pretposljednjeg sajamskog dana, 16. maja, prof.dr Ivona Jovanović, prof.dr Jasmina Tatar Anđelić i direktor turističke agencije "Luminalis" Aleksandar Milivojević su sajamskoj publici predstavili publikaciju "Prijedlog nesvakidašnje maršrute na Balkanu: Crna Gora i Srbija" objavljenu u Francuskoj u saradnji sa Univerzitetom "Pol Valeri" iz Monpeljea.