O karijeri u reviziji iz prve ruke - Dani revizije 2025




Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore
Univerzitet Crne Gore

Na Ekonomskom fakultetu danas je uspješno održan događaj „Dani revizije 2025: Prvi koraci mladih talenata u reviziji“, koji je okupio veliki broj studenata zainteresovanih za razvoj karijere u oblasti revizije i finansija.

Događaj je otvorio dekan Ekonomskog fakulteta, prof. dr Mijat Jocović, koji je u uvodnoj riječi istakao značaj ovakvih susreta za povezivanje akademske zajednice i poslovnog sektora, te ohrabrio studente da aktivno istražuju mogućnosti koje im pruža profesija revizora.

U okviru panel diskusije „Otkrij svijet revizije“, studenti su imali priliku da čuju predstavnike vodećih revizorskih društava i profesionalnih organizacija u Crnoj Gori: Biljanu Rašović Jovanović (Ernst & Young), Lejlu Dreković (PwC), Draganu Ćorić (KPMG), Danila Kneževića (BDO), Almu Heldić (Crowe), Svetomira Akovića (Reviko) i Anastasiju Boljević (Institut sertifikovanih računovođa Crne Gore).

Panelom je moderirala doc. dr Tanja Laković, koja je vodila dinamičnu diskusiju o izazovima i prilikama u savremenom svijetu revizije.

Govornici su sa studentima podijelili iskustva o tome kako izgleda početak karijere u reviziji, koje su ključne vještine i znanja potrebni za uspjeh u profesiji, te koje su mogućnosti za profesionalni razvoj i sticanje međunarodnih sertifikata. Poseban doprinos dali su savjeti mladih profesionalaca koji su svoje prve korake već napravili u revizorskim kućama.

Nakon panel diskusije, ispred sale Mediteran, studenti su imali priliku da razgovaraju sa predstavnicima revizorskih društava, informišu se o mogućnostima za praksu i zapošljavanje, te ostvare prve profesionalne kontakte u oblasti revizije.

Dani revizije 2025 još jednom su potvrdili značaj saradnje između fakulteta i poslovne zajednice, kao i važnost podrške mladim ljudima na početku njihovog profesionalnog puta.

Broj posjeta : 90



Ne propustite nijednu važnu vijest, pretplatite se na vijesti Akademski forum.