Obilježavanja Svjetskog dana nauke za mir i razvoj na Ekonomskom fakultetu

Uvažene koleginice i kolege,

I ove godine obilježavamo Svjetski dan nauke za mir i razvoj. Događaj ćemo realizovati u petak 10. novembra u sali 103 sa početkom u 10.00h.

Prvu sesiju ćemo posvetiti 300-godišnjici od rođenja Adama Smita. Prof. dr Miomir Jakšić će održati uvodno predavanje nakon čega će uslijediti diskusija na temu:  Relevantnost Smitovih ideja u kontekstu razvoja savremene ekonomije.

Druga sesija je posvećena istraživačkom radu naših mladih kolega saradnika. Oni će prezentovati svoje istraživačke ideje u okviru doktorskih disertacija na čijoj pripremi aktivno rade.

Agendu događaja možete pronaći ovdje.

Zbog ograničenog broja mjesta događaju će prisustvovati samo studenti druge godine osnovnih studija koji prate nastavu na predmetu Razvoj ekonomske misli.