Održana obuka iz oblasti ekonometrijskog modeliranja za zaposlene NLB banke

Ekonomski fakultet je organizovao obuku iz oblasti ekonometrijskog modeliranja za zaposlene NLB Banke. Obuku su održali docent dr Julija Cerović-Smolović i dr Bojan Pejović, članovi Katedre za Kvantitativnu ekonomiju, a polaznici su se upoznali sa oblastima analize vremenskih serija, modelima vremenskih serija i radom u softverima EViews i R.

Kroz saradnju Ekonomskog fakulteta sa reprezentativnim privrednim subjektima želi se omogućiti da najaktuelnija teorijska i empirijska saznanja imaju svoju praktičnu implementaciju, ali i ukazati na važnosti kontinuirane edukacije i cjeloživotnog obrazovanja.

Dogovoreni su dalji koraci kako bi se obuke iz oblasti Kvantitativne ekonomije i Finansija organizovale u kontinuitetu i bile otvorene za veći broj polaznika.