Najava: Prezentacija redovnog ekonomskog izvještaja Svjetske banke za zemlje Zapadnog Balkana

Svjetska banka održaće prezentaciju svog redovnog Ekonomskog izvještaja za zemlje Zapadnog Balkana, sa makroekonomskim projekcijama za naredne tri godine za studente Ekonomskog fakulteta.

U fokusu 24. izvještaja koji nosi naziv “ka održivom razvoju” je ozelenjavanje poljoprivrede na Zapadnom Balkanu, a analiza je obuhvatila ekonomska kretanja, prognoze i ekonomske politike u regionu Zapadnog Balkana: Albaniji, Bosni i Hercegovini, Kosovu, Crnoj Gori, Severnoj Makedoniji i Srbiji.

Izvještaj će u Podgorici predstaviti ekonomista Svjetske banke u Crnoj Gori, Milan Lakićević, koji će ukratko izložiti pitanja istaknuta u izvještaju koja su od posebnog značaja za Crnu Goru.

Predstavljanje izvještaja će se održati u petak, 20. oktobra sa početkom u 10 časova u Profesorskoj sali.