Poziv za info sesiju za MOVE grantove Fonda za Zapadni Balkan

Poziv za info sesiju za <span class="CyrLatIgnore">MOVE grantove</span> Fonda za Zapadni Balkan

Fond za Zapadni Balkan (Western Balkan Fund) je objavio je treći regionalni poziv za podnošenje projektnih predloga za MOVE grantove koji je sada otvoren za pojedince koji imaju državljanstvo jedne od ugovornih strana Fonda za Zapadni Balkan. Move Grants je instrument za dodelu bespovratnih sredstava, pokrenut u martu 2023. godine, koji ima za cilj promovisanje regionalne mobilnosti. Poslednji poziv za bespovratna sredstva, u periodu jun-jul 2023. godine, privukao je 113 pojedinačnih prijava, od kojih su 34 kvalifikovale za finansijsku podršku, među kojima se našla i prijava naše koleginice, profesorice Maje Baćović. Profesorica Baćović je u okviru programa MOVE granta boravila na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu u periodu 11-13. oktobra 2023. godine, kojom prilikom je održala predavanje studentima osnovnih studija na engleskom jeziku koji se organizuju u saradnju sa London School of Economics.

Ove godine će profesori, saradnici i studenti našeg fakulteta imati priliku da dobiju više informacija o aktuelnom konkursu Move grantova na info sesiji, koja će se održati u utorak, 17. oktobra u Profesorskoj sali Ekonomskog fakulteta sa početkom u 13 časova. Prezentaciju MOVE Grants programa držaće predstavnici Fonda za Zapadni Balkan, Erinda Toska, WBF koordinator grant programa  i Hanan Kovačević, WBF projektni menadžer, dok će o svom projektu koji je podržan od strane ovog programa govoriti prof. dr Maja Baćović.