Festival lampiona

Povodom proslave Festivala lampiona, Institut Konfucije na Univerzitetu Crne Gore vas poziva da prisustvujete manifestaciji koja će biti organizovana 22. februara u 18:00 sati u multimedijalnoj sali Sportskog i kulturnog centra Univerziteta Crne Gore.

Festival lampiona (元宵节) je tradicionalni kineski festival koji se slavi petnaestog dana prvog lunarnog mjeseca, obično u februaru ili martu po gregorijanskom kalendaru i označava kraj slavlja Kineske Nove godine. Festival lampiona je ujedno i prva noć punog mjeseca po kineskom kalendaru i obilježava početak proljeća, te simbolizuje ponovno okupljanje porodice.

Ovaj festival se proslavlja širom svijeta i prilika je da se zajedno podsjetimo na bogatsko kineske kulture i tradicije. Postoji mnoštvo legendi vezanih za porijeklo i razvoj običaja koji se vezuju za ovaj praznik, ali ono što je odoljelo zubu vremena jeste potreba za održavanjem porodične sloge, mira i sreće.

Neka vas svjetlost lampiona povede putem sreće i blagostanja!

Molimo da vaše prisustvo prijavite popunjavanjem forme sa sledećeg linka PRIJAVA  najkasnije do 20. februara 2024.