Erasmus+ kontakt seminar u Tirani

U Tirani je 22. i 23. novembra održan kontakt seminar koji je okupio relevantne predstavnike ustanova visokog obrazovanja iz Francuske i zemalja regiona Zapadnog Balkana.

Na poziv Nacionalne Erasmus+ kancelarije u Crnoj Gori, predstavnici Univerziteta Crne Gore učestvovali su u dvodnevnom događaju i imali priliku da predstave svoje matične jedinice i uspostave inicijalne kontakte.

Događaj je organizovan od strane francuske Nacionalne Erasmus+ agencije i Ministarstva za Evropu i spoljnje poslove Francuske sa ciljem  da se uspostave održive veze i formiraju potencijalna projektna partnerstva između različitih univerziteta, koja će podstaći intenzivniju saradnju u okviru Erasmus+ programa između Francuske i zemalja regiona Zapadnog Balkana.

U prilogu je dostupan spisak francuskih visokoobrazovnih ustanova otvorenih za saradnju u okviru Erasmus+ programa.